Parafia św. Anny
w Grabowie Kościerskim

Święta Anno, patronko nasza, módl się za nami!

 

1.    Październik to miesiąc różańca. Zachęcam, abyśmy razem z Matką Bożą rozważali tajemnice zbawienia. 

2.    Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszam szczególnie w piątki na godzinę 16.00. Z kolei młodzież przygotowującą się do bierzmowania w piątek na godzinę 17.00. Ponadto obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, dla klas 7. i 8., w czwartek po mszy świętej wieczornej. Oczywiście wcześniej liczę na waszą obecność na mszy świętej i różańcu.

3.    W poniedzieek przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami w czasie choroby.

 

4.    W piątek uroczystość odpustu ku czci św. Jana Pawła II, patrona kościoła w Lubaniu– suma odpustowa o g. 1700

 

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Wychodząc z kościoła zabierzmy kartki na wypominki jednorazowe. Te wypisane kartki będzie można składać po Mszy św. w zakrystii.  

 

5.    Pamiętajmy, że naszym zmarłym do pełni zbawienia najbardziej potrzebna jest modlitwa, a nie znicze i kwiaty, które szybko stają się niepotrzebnymi śmieciami.

 

6.    Przypominam o sprawdzeniu i uregulowaniu wygaśniętych rezerwacji grobów. W przeciwnym wypadku zgodnie z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, a także według regulaminu cmentarza parafialnego nieprzedłużenie i nieopłacenie rezerwacji grobu może spowodować użycie go do ponownego innego pochówku ciała zmarłego.

 

Zapraszan do odsłuchania psalmów według mojej kompozycji: 

 

https://www.youtube.com/channel/UC1AoaKwFNGjPsrIEoV2sy5g

Drodzy parafianie,

 

intencję za Mszę św. można złożyć w biurze po każdej Mszy św. albo przez internet,

na nasze konto parafialne

 

23834000010124640920000001  SGB Starogard Gd

 

 

ks. Proboszcz

Duszpasterstwo

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Parafia św. Anny w Grabowie Kościerskim 2021

sw.anna.kaszuby.pl