Parafia św. Anny
w Grabowie Kościerskim

Święta Anno, patronko nasza, módl się za nami!

 

1.  Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu.

 

2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej odprawianej w Grabowie o godz. 16.15. i 17.00. Natomiast w każdą niedzielę o 10.40 rozważamy Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach pasyjnych możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

3. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy także czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, dlatego zachęcam, byśmy wykorzystali wszelkie możliwości na pojednanie się z Bogiem i bliźnim, mając na uwadze, że podobnie jak w ubiegłym roku – nie będzie tej jednodniowej okazji do spowiedzi. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej o 15.15. 

 

4. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie za wsparcie finansowe naszej parafii.  

 

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teresę Kolkę, natomiast w najbliższy poniedziałek o godz. 14.00 odbędzie się w Połęczynie pogrzeb śp. Andrzeja Gulbińskiego. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach. 

 

 

Drodzy parafianie,

 

intencję za Mszę św. można złożyć w biurze po każdej Mszy św. albo przez internet,

na nasze konto parafialne

 

23834000010124640920000001  SGB Starogard Gd

 

 

ks. Proboszcz

Duszpasterstwo

Studio Makarioi

Strona internetowa studia muzycznego

/Nie/codzienny organista

Strona internetowa elektronicznego organisty

Światło dnia

Kanał Youtube z homiliami

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Parafia św. Anny w Grabowie Kościerskim 2021

sw.anna.kaszuby.pl