Parafia św. Anny
w Grabowie Kościerskim

Święta Anno, patronko nasza, módl się za nami!


 

1. Usłyszeliśmy dziś, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Służyć temu mają również rozpoczynające się właśnie parafialne rekolekcje, na które serdecznie zapraszam w imieniu własnym, jak i ks. rekolekcjonisty, dr Filipa Krauze z KUL-u.

Msze św. od poniedziałku do środy odprawiane będą o godzinie: 9.00  i 19.00, a po nich ks. rekolekcjonista zaprasza na naukę.

W środę przed każdą mszą św. i w trakcie mszy okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W środę również, po rannej mszy św., około 10.15, rozpoczniemy odwiedziny chorych. Proszę o zgłoszenia.

 

2. Odpust ku czci naszej patronki za tydzień w niedzielę o godzinie 12.00. Z tego względu nie ma mszy św. o godzinie 9.30 i w Połęczynie. Mszy odpustowej przewodniczyć będzie ks. bp. Wiesław Szlachetka. 

 

3. Z racji na przypadające 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących w dniu dzisiejszym rozpoczyna się XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Zachęcam w tych dniach do szczególnej modlitwy się za wszystkich kierowców i podróżujących. Po Mszy św. na parkingu odbędzie się święcenie samochodów i wszelkich innych pojazdów mechanicznych. 

 

4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Martę Kowalewską – Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie.

 

5. W poniedziałek o 29 lipca przez naszą miejscowość tradycyjnie już przejdą pielgrzymi na Jasną Górę. Dziękuję pani dyrektor za wyrażenie gotowości przyjęcia po raz kolejny pielgrzymów w murach szkoły. Bardzo proszę, by jak najwięcej osób włączyło się w przygotowanie posiłku dla pątników – zarówno poprzez swoją obecność, pracę, jak przez dary na stół czy zakup potrzebnych produktów.

6. Dziś na godzinę 15.00 zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej.

 

Drodzy parafianie,

 

intencję za Mszę św. można złożyć w biurze po każdej Mszy św. albo przez internet,

na nasze konto parafialne

 

23834000010124640920000001  SGB Starogard Gd

 

 

ks. Proboszcz

Duszpasterstwo

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Parafia św. Anny w Grabowie Kościerskim 2024

sw.anna.kaszuby.pl