Parafia św. Anny
w Grabowie Kościerskim

Święta Anno, patronko nasza, módl się za nami!

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

 

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcam do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. Będą one odprawiane w kościele w Grabowie o godz. 17.00, również o 17.00 w sobotę. Zgodnie z tradycją przychodźmy z zapalnymi lampionami.

 

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem i relacjami. Szczególną okazją do tego niech będą rekolekcje adwentowe, z których możemy skorzystać w tym roku przez pośrednictwo internetu. Szczegóły znajdziecie w postaci linków na naszej stronie parafialnej.

 

4.W tym tygodniu przypadną dni eucharystyczne – pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej będzie w piątek od godziny 16.00. Bardzo proszę o zachowanie przepisów sanitarnych. Z uwagi na pandemię, dodatkowe okazje do spowiedzi świętej będą w każdy piątek od godz. 16.15. 

 

5. Piątek 4 grudnia to Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.

 

6. W zakrystii można odbierać pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. 

 

7. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

 

8. Przypominam, że w soboty mamy dodatkowe msze św. z niedzieli, o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. Pamiętajmy, że do komunii św. przychodzą najpierw osoby przyjmujące komunię na rękę, a potem – do ust.

 

9. W pierwszym tygodniu Adwentu w czasie mszy św. roratnich, od poniedziałku do soboty, będzie wystawiane pudełko, do którego dzieci uczestniczące w roratach mogą składać zapakowane, nieotwarte słodycze oraz nowe przybory, takie jak kredki, mazaki czy flamastry. Z zebranych w ten sposób darów zostanie przygotowana paczka/paczki dla rodzin z naszej parafii. Chodzi o to, byśmy jako rodzice pokazali swoim dzieciom, by nauczyły się dzielić z innymi. 

 

 

Drodzy parafianie,

 

intencję za Mszę św. można złożyć w biurze po każdej Mszy św. albo przez internet,

na nasze konto parafialne

 

23834000010124640920000001  SGB Starogard Gd

 

 

ks. Proboszcz

Duszpasterstwo

Studio Makarioi

Strona internetowa studia muzycznego

/Nie/codzienny organista

Strona internetowa elektronicznego organisty

Światło dnia

Kanał Youtube z homiliami

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Parafia św. Anny w Grabowie Kościerskim 2020

sw.anna.kaszuby.pl