Duszpasterstwo

Studio Makarioi

Studio Makarioi

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości

Księga gości

Parafia św. Anny
Grabowo Kościerskie


 

1.Rozpoczęliśmy sierpień, miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu.  Włączmy się zatem w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu kogoś nam bliskiego czy znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 

2.Sierpień to także czas pielgrzymek na Jasną Górę. Co prawda ze względu na pandemię w tym roku to pielgrzymowanie odbywa się w zmienionej formie. Niezmiennie powinniśmy jednak łączyć się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. 

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować dyrektor Szkoły Podstawowej w Grabowie, pani Barbarze Guse, za przyjęcie pielgrzymów w szkole. Dziękuję również wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia. To budujące doświadczenie.

 

3.Jutro, w poniedziałek, o godz. 15. odbędzie się pogrzeb zmarłej parafianki, śp. Urszuli Bida. Pamiętajmy o zmarłej w naszych modlitwach.

 

4.We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

 

5.W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei.

 

6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej będzie w piątek od 16.15. 

 

Drodzy parafianie,

 

intencję za Mszę św. można złożyć w biurze po każdej Mszy św. albo przez internet,

na nasze konto parafialne

 

23834000010124640920000001  SGB Starogard Gd

 

 

ks. Proboszcz

Parafia św. Anny w Grabowie Kościerskim

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Logowanie | Grabowo Kościerskie 2013 - 2018