Duszpasterstwo

Studio Makarioi

Studio Makarioi

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości

Księga gości

Parafia św. Anny
Grabowo Kościerskie

 

 

1.    Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

 

2.    Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcam do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

 

3.    Dziś w Lubaniu Mszą św. o g. 1100 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny rozpocznie się Diecezjalne święto Dziękczynienia za plony.

 

 

4.    W ramach programu duszpasterskiego w środę na wspólną modlitwę i mszę szczególnie zapraszam kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Prosić będziemy św. Stanisława o wstawiennictwo w potrzebnych nam łaskach.

 

5.     W środę ze względu na rejonowe spotkanie kapłanów z księdzem biskupem, Msza św. w Grabowie o godz. 17.00.

 

6.    W sobotę w Kościerzynie odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Jest to święto Róż Różańcowych Rejonu Kościerskiego, na które serdecznie zaprasza kustosz sanktuarium. Uroczystość rozpocznie się o g. 1130 procesją z modlitwą różańcową z sanktuarium M.B. Bolesnej, a zakończy sumą odpustową pod przewodnictwem księdza biskupa Arkadiusza Okroja na placu Jana Pawła II o g. 1200. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa członków naszych róż różańcowych.

 

7.  W parafii św. Trójcy w Kościerzynie rozpocznie  się dekanalny kurs przedmałżeński. Zainteresowanych księża zapraszają na wieczorną Mszę św. w sobotę 28 września. Po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie w salce katechetycznej.

Uwaga: od poniedziałku 23 września msze święte od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 17.00

 

Parafia św. Anny w Grabowie Kościerskim

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Logowanie | Grabowo Kościerskie 2013 - 2018